środa, 11 listopada 2015

Dobroczyńcie 2015......

Już niedługo przyjdzie czas świąteczny czas podarunków i czas wspólnego obdarowywania się. Są jednak obok nas ludzie, którzy czekają na prezenty ale nie zawsze je otrzymują, są ludzie którzy pomimo, że są dorośli to jednak drzemie w nich dziecko.....W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie mieszka bardzo charakterna gromadka niepełnosprawnych intelektualnie (czasem też fizycznie) dziewczyn i chłopaków. Przekrój wiekowy tej wesołej kompanii jest bardzo duży, od Maleńtasów przez Starszaków do Emerytów. Wielu z tych mieszkańców nigdy nie miało prawdziwej rodziny, niektórzy swoje rodziny już stracili. Dom w Niegowie jest ich przystanią. Tam, za ogrodzeniem, przy szosie na Ostrołękę, spędzą całe swoje życie. I to właśnie dla nich co roku " Robótka" tworzy kartki i prezenty, przyłączyć można się w każdej chwili. 
Po szczegóły zapraszam http://jestrobotka.blogspot.com/2015/11/robotka-2015.html


Pozdrawiam cieplutko Monika:)


 " Dob­ry człowiek jest jak małe światełko. Wędru­je pop­rzez mro­ki nasze­go świata i na swo­jej drodze za­pala zgaszo­ne gwiazdy" Phil Bosmans

9 komentarzy:

 1. Pracowałam w podobnym ośrodku i wiem jak to wygląda !

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardzo szlachetne. W naszej okolicy też jest podobne miejsce o którym staramy się pamiętać co roku. Są ludzie którzy potrzebują miłości a mogą liczyć tylko na obcych.
  Przesyłam cieplutkie pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna akcja Moniko, nie wiem czy zdążę, ale postaram się coś udziergać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam okazję już w poprzednich latach brać udział w tej akcji, bardzo fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna akcja :)
  Sama szykuję w tej chwili dwie paczki dla innych potrzebujących dzieci więc mogę tylko kibicować reszcie :)
  PozdrWIAM sERdecznie Moniu :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za info.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Biorę udział :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Ci, którzy wnoszą w życie innych ludzi promień słońca to ludzie, którzy nie potrafią zatrzymać go dla siebie. Dziękuję za ten promień:)