niedziela, 15 września 2013

Kubeczek....

Żyj, nic więcej  od Ciebie życie nie wy­maga. Ciesz się tym co masz, roz­koszuj się życiem jak niebiańskim nektarem. Pla­nuj przyszłość, wyz­naczaj ce­le. Podążaj w ich kierun­ku, i osiągaj je, i ciesz się pu­ki jest czas. Pa­miętaj, że jut­ro może te­go już nie być...  

Ryzyko zaw­sze się opłaca, być może po­niesiemy klęskę, ale lep­sze to, niż pod­da­nie się i nie zro­bienie nicze­go. Więc żyj! ....nie cze­kaj na dob­re ra­dy, bo mogą nie na­dejść. Chcesz do końca życia żałować, że nic nie zro­biłaś? Czy chcesz cie­szyć się, że próbowałaś? Więc próbuję, próbuję żyć tak aby niczego nie żałować !
Zrobiłam dla siebie kubeczek na moją ulubioną zieloną  herbatkę, bo przecież wieczory są coraz dłuższe, zimniejsze więc trzeba się jakoś ogrzać. 


I jeszcze świeczki, żeby było przyjemniej świeca z różą

                                                            
 i z aniołkiem


Przeżyj życie tak by nie żałować dnia, cie­sz się chwilą i biegnij co sił aby spełniać swoje marze­nia, w końcu nie masz nic do stracenia!
Dziękuję za to, że jesteście i czytacie te moje przemyślenia na pewno każda z nas ma takie ciche marzenia, żeby zrobić coś tylko dla siebie. Może to daleka podróż, a możne po prostu całkiem prozaiczna rzecz na którą nigdy nie ma czasu, bo najpierw jestem żoną, matką potem babcią i zaspokajam potrzeby wszystkich tylko nie moje . A gdzie jestem Ja w tym wszystkim, czy w ogóle zastanawiałyście się nad tym czy macie czas dla siebie tylko dla siebie  ?   

Pozdrawiam serdecznie Monika :) 

20 komentarzy:

 1. Monisiu ty tak mądrze piszesz ze aż się czytać chce masz rację że nieraz nie pamiętamy o sobie ale innym również trzeba pomagać czy wesprzeć dobrym słowem - a tak z innej beczki proszę na święta takie świeczki decu na swiecach nie robiłam chyba z lenistwa a do kubeczka to bym prosiła herbatkę z owoców leśnych papapa buziaki Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mówię,że nie trzeba pomagać. Tylko nie zapominajmy o sobie, bo wtedy nikt o nas nie będzie pamiętał. A co do świeczek to będą też świąteczne:)
   Pozdrawiam Monika :)

   Usuń
 2. Bardzo jesteś refleksyjną osobą, to ważna, rozwijająca cecha, chociaż konfrontacja z samym sobą czasem jest bolesna. A o sobie nie wolno zapominać (chyba że lubimy), chociażby takim cudnym kubeczkiem, jak Twój:)
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem bywa bolesna, odkąd pamiętam zawsze szukałam odpowiedzi na trudne pytania.
   Pozdrawiam serdecznie :))

   Usuń
 3. piękny kubek i śliczne świeczki:) zgadzam się trzeba myśleć o sobie, nam też się coś od życia należy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda zwłaszcza, że życie jest takie krótkie :)

   Usuń
 4. Lubię Twoje przemyślenia, sentencje, mądrości które tu zamieszczasz.

  Trzeba dawać i brać...jeśli bierzesz coś dla siebie ( czy to dobra ksiązka, czy wycieczka w ulubione miejsca, czy grosz wydany na łądny bucik ) ładujesz akumulatorki, czujesz się dobrze, jesteś szczęśliwa, a to sprawia, że jesteś dobra dla innych i dajesz wtedy od siebie... ( pomożesz sąsiadce, koleżance, wesprzesz dobrym słowem, uśmiechniesz się, ugotujesz dla rodziny pyszny obiad, ciasto itp.) Koło się zamyka :)

  Na pewno należy nauczyć cieszyć się z prostych rzeczy...

  Nie wiem natomiast jak to wygląda w przypadku osób, których życie zbyt boleśnie doświadczyło...którym wydaje się, że życie utraciło sens...jakie wtedy mozna snuć plany, czy w ogóle można miec jakieś marzenia...co zrobić, żeby właśnie nie zmarnować reszty życia ?

  Kubeczek bardzo mi się podoba, czym go lakierowałaś/ Lakier wytrzyma mycie ?

  Pozdrawiam ,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie podsumowałaś moją wypowiedź nic dodać nic ująć. A jeśli chodzi o osoby,których życie zbyt boleśnie doświadczyło...powiem tak mogłabym dużo na ten temat napisać i najważniejsze to się nie poddać. Nie lakierowałam użyłam tylko medium do porcelany i na razie testuję :)Pozdrawiam serdecznie Monika :)

   Usuń
 5. Witaj Moniko, dziekuje za piękny post.Tak, trzeba żyć i cieszyć się każdą chwilą, każdym gestem ludzkim i uśmiechem...Tak ja uważam.Śliczny kubek i piękne świece, ja w tej technice nie umiem działać, ale z miłą radością oglądam takie cudne rzeczy u Ciebie.Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale też nie zapominajmy o sobie i o swoich potrzebach :) Pozdrawiam Monika :)

   Usuń
 6. No tak, trzeba sobie jakoś humor poprawiać w te jesienne wieczory :) Piękne rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Pozdrawiam serdecznie Monika :)

   Usuń
 7. Piękne prace i jak zwykle piękne przemyślenia... pisałam Ci już, że bardzo lubię Cię czytać? :)

  ps. na kubeczku to serwetka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałaś :) A motyw na kubeczku to serwetka :)

   Usuń
 8. Bardzo lubię do Ciebie zaglądać:) Łapie się na tym, że czekam na kolejne Twoje posty aby móc przeczytac i zapaść na chwilę w zadumę :) Czasami w życiu przychodzą takie momenty, że ciężko cieszyć się chwilą. Kubeczek śliczny :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie to cieszy, że lubisz czytać moje posty, dziękuję i mam nadzieje, że sprostam Twoim oczekiwaniom co do treści :))
   Pozdrawiam z hamaka :)

   Usuń
 9. Witaj Kochana, co za przemyślenia... Czasami zastanawiam się nad tym jak to nasze życie płynie, co stoi na przeszkodzie, by być na prawdę szczęśliwym bez wspominania tutaj o rzeczach materialnych i Wiesz co mi przychodzi do głowy...słowo ludzie i ich zawiść. Nigdy nie miałam z tym problemu, ale chyba się już starzeję i zaczyna mi to dokuczać, wycofałam się z życia towarzyskiego, więc stałam się dla niektórych "zgnuśniała", a ja po prostu taka chcę być, zauważać to co mijałam w pośpiechu...W ciszy swojego domu słyszę nawet mijający czas, dobrze mi samej przy mojej kochającej rodzince i nie mam zamiaru się z tego tłumaczyć, bo dorosłam do bycia SAMĄ pośród ludzi, którzy wydawali się przyjaciółmi...
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest właśnie dorastanie, zrozumieć co jest dla Ciebie najważniejsze, rodzina! A przyjaciele cóż różnie to z nimi bywa, sama wiesz.
   Pozdrawiam serdecznie pa :)

   Usuń

Ci, którzy wnoszą w życie innych ludzi promień słońca to ludzie, którzy nie potrafią zatrzymać go dla siebie. Dziękuję za ten promień:)